plantip epipremnum

Jak uprawiać Epipremnum bez podłoża?

Ciekawym sposobem uprawy epipremnum jest uprawa bez podłoża, w małym wazoniku pełnym wody. W dzisiejszym artykule podzielimy się z Wami poradami uprawy epipremnum bez podłoża.

Przepis jak uprawiać epipremnum bez podłoża

Aby uprawiać rośliny doniczkowe w wodzie, pozyskaj zdrową roślinę – unikaj brązowych lub żółknących liści – i przytnij ją tuż pod węzłem. Upewnij się, że wybrana przez Ciebie łodyga ma co najmniej 3 węzły. Usuń wszystkie liście poniżej węzła. Jest to bardzo ważne, aby liście nie uległy rozkładowi pod wodą i nie zadusiły nowych korzeni.

Zauważysz, że w pobliżu każdego węzła na gałązce epipremnum pojawiają się małe brązowe guzki. Są to korzenie powietrzne, które zaczną rosnąć po umieszczeniu rośliny w wodzie.

Umieść sadzonkę w naczyniu pełnym czystej wody i upewnij się, że przynajmniej jeden lub dwa węzły sadzonki są zanurzone w wodzie. Upewnij się również, że wybrałeś sadzonkę, która ma co najmniej dwa liście, aby zachęcić ją do szybkiego wzrostu.

Umieść naczynie w półcienistym stanowisku. Nowe korzenie wyrosną z węzłów zanurzonych w wodzie po około 7-14 dniach. Taka roślina jest gotowa do przesadzenia do gleby, ale możesz równie dobrze starać się uprawiać ją w wodzie.

Uprawa epipremnum w wodzie

Jeśli zdecydujesz się uprawiać roślinę w wodzie, wybierz dobrej jakości płynny nawóz do dokarmiania rośliny. Nawóz stosuj co 4 do 6 tygodni, w zależności od zaleceń producenta

Jak nawozić epipremnum?

Ilość nawozu, którego używasz może się różnić w zależności od instrukcji na pudełku z nawozem oraz wielkości rośliny i słoika. Jednak z reguły nie powinno to być więcej niż kilka kropli. Jeśli chodzi o uprawę roślin w słoikach z wodą, zawsze lepiej jest nawozić mniej niż przesadzić. Zbyt duża ilość nawozu może spowodować, że nagromadzą się glony, które powstają w wyniku działania składników odżywczych + światła słonecznego.

Umieść swoje rosnące pothos przed północnym oknem i użyj żaluzji, aby odfiltrować trochę światła słonecznego. Upewnij się również, że wymieniasz wodę co drugi tydzień, aby mieć pewność, że roślina pozostanie świeża.

Konkurs plantip.pl na wygranie epipremnum marble queen

Jeśli chcesz wygrać okaz epipremnum koniecznie odwiedź plantip, serwis o roślinach, na którym odbywa się konkurs, w którym główną nagrodą jest Epipremnum Marble Queen!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *